نقش عسل در تغذیه کودکان

محصولات مرتبط

موردی برای نمایش وجود ندارد!

در دوران قدیم، یکی از چیز هایی که شاید کمتر مورد توجه والدین قرار میگرفت، تغذیه فرزندانشان بود. در آن دوران، بسیاری از والدین، متوجه نقش و تاثیر رژیم غذایی متنوع و مناسب در رشد و توانمند سازی فرزندانشان نبوده اند. به همین دلیل، کودک در مسیر رشد و تکامل خود، دچار عوارض و مشکلاتی میشد که ممکن بود در گذر زمان تاثیر خود را نمایان کنند. اما امروزه، با پیشرفت علم و کاهش فرزندان هر خانواده در کشور عزیزمان، فرزندان مورد توجه بیشتری واقع می شوند و رژیم غذایی آنها مناسب تر و کامل تر شده است. در این مقاله قصد داریم نقش عسل در تغذیه کودکان را بررسی و علت لزوم وجود آن در رژیم غذایی کودک را توضیح دهیم.

تاثیر عسل در افزایش وزن کودک

loading

یکی از مواردی که به صورت مکرر توسط والدین بررسی می شود، وزن کودک است. چرا که افزایش وزن مناسب کودک، بیانگر سلامت و رشد صحیح آن می باشد. طبق تحقیقات و آزمایشات انجام شده، یک نقش عسل در تغذیه کودکان، تسهیل فرایند هضم و گوارش غذا در معده ی کودک است. لذا به والدین توصیه میشود نقش عسل در تغذیه کودکان را مورد توجه قرار دهند و برای رشد بهتر فرزندشان، عسل طبیعی و سالم را در وعده های غذایی آنها جای دهند.

شادابی و لطافت پوست و موی کودک

یک نقش عسل در تغذیه کودکان، لطافت و شادابی پوست و موی آنان است. طبق آزمایشات و تحقیقات انجام شده، کودکانی که روزانه یا یک روز در میان عسل مصرف میکنند، پوست شفاف تر و شاداب تری دارند. همچنین با صرفنظر از تاثیرات ژنتیکی، این فرزندان دارای موهای پرپشت تری هستند.

تسریع بهبود زخم ها با عسل طبیعی

loading

همه ی پدر و مادر ها، خواهان این هستند که فرزندشان فعال و بازیگوش باشد. اما این بازیگوشی ها همیشه با زخم های کوچک و جزئی همراه هست که در زندگی کودک، کاملا طبیعی هستند. نقش عسل در تغذیه کودک، در اینجا نیز خودش را نشان می دهد. طبق گزارشات، کودکانی که عسل را در رژیم غذایی خود دارند. روند بهبودی زخم هایشان سریع تر است.

جایگزین کردن عسل با قند!

loading

نه تنها برای کودکان، بلکه برای کلیه ی افراد توصیه می شود که تا حد امکان از عسل به عنوان شیرین کننده استفاده کنند. نقش عسل در تغذیه کودکان بسیار با اهمیت است و یکی دیگر از فواید این محصول شگفت انگیز، کمک به حفظ سلامت کبد از طریق کنترل قند خون کودک می باشد.

فرزندم از خوردن عسل اجتناب میکند!

اینکه فرزند شما در برابر خوردن عسل مقاومت میکند امری طبیعی است. بسیاری از کودکان از خوردن عسل اجتناب می کنند. اما نقش عسل در تغذیه ی کودکان بسیار مهم است و ضروری است که این محصول را وارد تغذیه کودک کنیم. لذا پیشنهاد میشود با مخلوط کردن عسل با مواد غذایی دیگر، فرزندتان را ترغیب به خوردن عسل کنید. به عنوان مثال بسیاری از کودکان از خوردن عسل به صورت مستقیم سر باز میزنند. اما همان کودکان، شیر عسل را به راحتی مینوشند یا مثلا به ماست و عسل واکنش مثبتی نشان می دهند. یا میتوانید موز را له کنید و آن را با عسل مخلوط و سپس آن را به کودک بدهید.

اخطار به والدین|بوتولیسم در کودکان زیر 2 سال

درست است که نقش عسل در تغذیه کودکان بسیار ضروری است. اما بایستی توجه داشته باشید که، مصرف عسل در سنین زیر 2 سال، بسیار خطرناک است. چرا که معده ی کودکان در کمتر از این سن، توانایی گوارش باکتری های Clostridium رو دارا نمیباشد و همین باعث می شود که این باکتری ها در معده ی کودک سکنی گزینی کنند و تکثیر پیدا کنند. این باکتری با انتشار سمی بسیار خطرناک، باعث ابتلای کودک به بیماری بوتولیسم می شود. این بیماری که به صورت اختلالات تنفسی و ضعف عضلانی بروز می کند. میتواند بسیار کشنده و خطرناک باشد. بنابر این نقش عسل در تغذیه کودکان زیر 2 سال، بسیار مخرب و کشنده است و از والدین خواهش می شود، حتما به این مورد توجه داشته باشند و از دادن خوراکی هایی که حتی عسل در آنها استفاده شده است خودداری کنند. البته در مواردی مشاهده شده است که دکتر متخصص، مصرف عسل را برای برخی از کودکان زیر 2 توصیه میکند که این یک امر کلی نیست و صرفا در موارد معدود و طبق تشخیص متخصص جایز است.

از خرید عسل طبیعی مطمئن شوید

متاسفانه امروزه شاهد تقلب و فروش محصولات بی کیفیت با اسم محصول درجه یک هستیم. بسیار مشاهده کرده ایم که فروشندگان غیر معتبر، عسل بی کیفیت را به اسم عسل وحشی و عسل طبیعی درجه یک به هموطنانمان با قیمت های بسیار بالا میفروشند. متاسفانه مصرف این قسم از عسل ها، می تواند عوارض جبران ناپذیری در سیستم های حیاتی مصرف کنندگان و به ویژه کودکان بگذارد. از طرفی بسیاری از خریداران، راه های تشخیص عسل طبیعی و خالص را نمی دانند و همین باعث می شود که دچار اشتباه شوند.نقش عسل در تغذیه کودکان بسیار مفید است. اما اگر از سلامت و اصالت عسل مطمئن نباشید. ممکن است عوارض جبران ناپذیری را متوجه فرزند خود بکنید. لذا حتما توجه داشته باشید که عسل را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. فروشگاه محصولات ارگانیک طبیعت، با بیش از 50 سال سابقه ی کار، بهترین و با کیفیت ترین عسل ها را تولید و تامین میکند و همواره خواستار سلامتی شما و فرزندانتان می باشد. اگر قصد خرید عسل اصل و طبیعی را دارید اما از کیفیت محصول و چگونگی خرید آن اطمینان ندارید. حتما با ما تماس بگیرید تا مشاورین فروش ما، شما را راهنمایی کنند.  

عسل جایگزینی ندارد

نمیتوان نقش عسل در تغذیه کودکان را با ماده ی غذایی دیگری پر کرد. از دیرباز تا کنون، عسل به عنوان یک ماده ی غذایی معجزه آسا شناخته شده و تاثیر مثبت آن در رشد فرزندان، مشهود و اثبات شده است و وجود آن در رژیم غذایی کودک، روی فرایند رشد و شکوفایی فرزند تاثیر قابل توجهی دارد. لذا تاکید میشود که فرزندان خود را به مصرف عسل عادت دهید و در وعده های صبحانه، از آنها با عسل در کنار الباقی محصولات مقوی نظیر کره و پنیر پذیرایی نمایید. همچنین از سلامت و اصالت عسل مصرفیتان، اطمینان حاصل نمایید تا از بروز هرگونه مشکل پیشگیری کنید.

مقالات مرتبط

نظرتان را ثبت کنید

امتیاز شما به این مقاله :

دروازه پرداخت معتبر
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با آیدی پی

برای مشاوره و هماهنگی خرید (خرد - عمده - صادرات) تماس بگیرید.

پشتیبانی

پشتیبانی فروشگاه

سلام وقت بخیر، چه کمکی می تونم بهتون بکنم؟