عسل بهاره یا پاییزه

محصولات مرتبط

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

1000 هزار تومان

مویز درجه یک خراسان

مویز درجه یک خراسان

250 هزار تومان

عسل بهاره یا پاییزه، کدامیک برای ما ارزشمندتر است؟

هر ساله زنبوردان زحمتکش کشور برداشت عسل‌ها را از کندوها در دو مرتبه انجام می‌دهند. به همین دلیل شاید در زمان خرید عسل با دو پارامتر مهم روی شیشه‌ها رو به رو شوید که شاید معنی آن‌ها را ندانید. بهاره یا پاییزه بودن عسل در چنین مواقعی می‌تواند مشتری را در هنگام خرید با ابهامات زیادی مواجه کند. در این مطلب از فروشگاه آنلاین محصولات ارگانیک طبیعت قصد داریم تا تفاوت عسل طبیعی بهاره و پاییزه را مورد بررسی قرار دهیم. 

معرفی کوتاه از عسل بهاره

زنبورداران برداشت زنبور را برای اولین بار در سال طی بازه زمانی 10 روز آخر فصل بهار و 40 روز اول تابستان انجام می‌دهند. در این بازه زمانی تنوع گل و گیاهان در دشت‌ها یا کوهستان‌ها فراوان بوده و میزان رطوبت روی شهدها کار را برای زنبورها راحت‌تر می‌کند. به عسلی که در این بازه از زمان سال از روی کندوها جمع آوری می‌شود، عسل بهاره نام دارد. 

عسل بهاره چه خواصی دارد؟

برای اینکه تفاوت عسل طبیعی بهاره و پاییزه را به درستی درک کنید، باید خواص هر یک از این مدل عسل‌ها را به خوبی بشناسید. عسل‌های بهاره به طور کلی از شهد درخت‌های مرکبات مانند پرتقال و نارنج تهیه می‌شوند. به همین دلیل خواص منحصر به فردی دارند که عبارتند از: ·         ضد افسردگی و افزایش آرامش روحی ·         از بین برنده انگل‌های دستگاه گوارشی ·         آنتی اکسیدان‌ها قوی و ضد سرطان ·         برطرف کننده سرفه و دردهای شکمی

loading

عسل پاییزه و ویژگی منحصر به فرد آن

جالب است بدانید که گیاهان بسیار زیادی در طبیعت فقط طی فصل پاییز رشد و گلدهی می‌کنند. گیاهانی که بیشترشان دارویی بوده و در کوهستان‌ها و دشت‌های کشور به وفور یافت می‌شوند. به عسل‌هایی که در فصل پاییز از کندوها جمع‌آوری می‌شود، از شهد چنین گیاهانی به دست آمده‌اند. به همین دلیل عسل‌های خاص مانند عسل آویشن یا چهل گیاه در دسته عسل‌های پاییزه قرار می‌گیرند. همچنین می‌توان اصلی‌ترین تفاوت عسل طبیعی بهاره و پاییزه را همین مورد دانست.

ارزش غذایی عسل پاییزه

عسل پاییزه دارای خواص درمانی ارزشمندی است که می‌تواند به بهبود قسمت‌های مختلف  بدن کمک کند. با استفاده از این نوع عسل به طور مرتب می‌توان جلوی فشار خون را گرفت. همچنین این نوع عسل دارای خواص دیگری است که به شرح زیر می‌باشند: ·         بهبود وضعیت پوست و جلوگیری از ریزش ·         خاصیت ضد سرطان ·         درمان سرما خوردگی ·         افزایش قوای جسمی و جنسی

تفاوت عسل طبیعی بهاره و پاییزه در چیست؟

تفاوت عسل طبیعی بهاره و پاییزه در خواص و ظاهر توسط افراد معمولی چندان قابل تشخیص نیست. همچنین این دو نوع عسل طبیعی دارای شباهت‌های زیادی در بحث خواص درمانی هستند. به همین دلیل انتخاب هر یک از آن‌ها کاملا به سلیقه مصرف کننده و هدف درمانی وی بستگی دارد. 

loading

جمع‌بندی

شاید تصور کنید که خرید و تشخیص تفاوت عسل طبیعی بهاره یا پاییزه اصل کار سختی است. اما با استفاده از فروشگاه آنلاین محصولات ارگانیک طبیعت می‌توانید انواع عسل بهاره یا پاییزه را سفارش دهید و درب منزلتان تحویل بگیرید. 

مقالات مرتبط

نظرتان را ثبت کنید

امتیاز شما به این مقاله :

دروازه پرداخت معتبر
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با آیدی پی

برای مشاوره و هماهنگی خرید (خرد - عمده - صادرات) تماس بگیرید.

پشتیبانی

پشتیبانی فروشگاه

سلام وقت بخیر، چه کمکی می تونم بهتون بکنم؟