مصرف محصولات طبیعی ضامن سلامتی است

محصولات مرتبط

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

650 هزار تومان

5%

تخفیف
تخم مرغ محلی خراسان

تخم مرغ محلی درجه یک خراسان

15,000 تومان

14,250 تومان

مصرف محصولات طبیعی ضامن سلامتی است

امروزه بیشتر مواد غذایی به صورت صنعتی تولید می‏شوند و تخم مرغ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما درست مثل سایر مواد غذایی، تخم مرغ طبیعی نسبت به تخم مرغ صنعتی برتری‏های بی‏شماری دارد و برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید است. البته منظور از تخم مرغ ماشینی این نیست که این محصولات به روش‏های صنعتی تولید می‏شوند. منظور ما تخم مرغی است که در فضای بسته و توسط مرغ‏های هورمونی تولید می‏شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوتهای تخم مرغ محلی و ماشینی بپردازیم.

مرغ محلی و مرغ ماشینی

تخم مرغ‏های محلی ارگانیک از مرغ‏هایی به دست می‏آیند که در طول روز آزادانه در فضای آزاد پرسه می‏زنند و شب‏ها با خیال راحت و ایمن در سوله‏ها نگهداری می‏شوند. تفاوت اصلی بین تخم مرغ محلی و تخم مرغ ماشینی این است که تخم مرغ محلی بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی تولید می‏شود. به این معنا که رژیم غذایی این گونه مرغ‏ها از دانه‏های ارگانیک تشکیل می‏شود و برای تسریع رشد آنها از هورمون استفاده نشده است. تخم مرغ‏های ارگانیک درصد کم از فروش تخم مرغ را تشکیل می‏دهند و تولید تخم مرغ‏های ارگانیک در سال‏های اخیر با کاهش بسیاری روبرو شده است.

loading

تفاوتهای تخم مرغ محلی و ماشینی

با توجه به انواع مختلف تخم مرغ‏های محلی، صنعتی و ارگانیک، تشخیص اینکه کدام تخم مرغ خوشمزه‏تر است و کدامیک سالم‏تر، کار دشواری است. با این حال تخم مرغ‏های محلی و ماشینی تفاوتهای زیادی دارند که آگاهی از آنها باعث می‏شود راحت‏تر تصمیم بگیرید:

تخم مرغ ماشینی

در پرورش مرغ به صورت صنعتی بیشتر به افزایش سود توجه می‏شود تا آسایش و سلامتی مرغ‏ها. فریب جمله تخم مرغ تازه را نخورید. تخم مرغ تولید شده توسط مرغ‏هایی که دو سال بدون تحرک کافی در فضایی بسته نگهداری شده‏اند، هرچند تازه باشد، قابل مقایسه با تخم مرغ محلی نیست. مرغ‏های پرورشی در محیطی بسته و کوچک نگهداری می‏شوند و هر روز یکدیگر را زیر پا له می‏کنند. بعضی از آنها نیز به صورت جداگانه در قفس نگهداری می‏شوند و به ندرت حرکت می‏کنند. شاید به ذهن شما خطور نکرده باشد، اما این شرایط برای رشد باکتری و عوامل بیماری‏زا بسیار مناسب است.

loading

تخم مرغ محلی

مرغ‏های محلی در فضای آزاد زندگی می‏کنند و جایگاه مخصوص تخم‏گذاری دارند. این مرغ‏ها در معرض هیچگونه مواد شیمیایی یا هورمون قرار ندارند و در نتیجه مواد شیمیایی تاثیری روی کیفیت تخم مرغ ندارند. تخم مرغ محلی علاوه بر اینکه طعم بهتری دارد، نسبت به تخم مرغ ماشینی مغذی‏ تر هستند.

سلامتی رایگان به دست نمی ‏آید

با صرف اندکی هزینه بیشتر و خرید تخم مرغ محلی به جای تخم مرغ ماشینی، علاوه بر اینکه وعده ‏های غذایی خوشمزه ‏تری خواهید داشت، به حفظ سلامتی و شادابی بدن خود نیز کمک می‏کنید. اما از آنجا که تخم مرغ صنعتی می‏تواند شباهت ظاهری بسیاری نسبت به تخم مرغ محلی داشته باشد، بهتر است برای خرید این گونه محصولات به فروشگاه‏ های معتبر مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی طبیعت، ارئه کننده محصولات کاملا طبیعی و ارگانیک، انتخاب مناسب و مطمئنی برای تهیه تخم مرغ‏های محلی و ارگانیک است.

مقالات مرتبط

نظرتان را ثبت کنید

امتیاز شما به این مقاله :

دروازه پرداخت معتبر
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با آیدی پی

برای مشاوره و هماهنگی خرید (خرد - عمده - صادرات) تماس بگیرید.

پشتیبانی

پشتیبانی فروشگاه

سلام وقت بخیر، چه کمکی می تونم بهتون بکنم؟