مصرف محصولات طبیعی ضامن سلامتی است

محصولات مرتبط

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

قورمه گوسفندی درجه یک خراسان

320 هزار تومان

زعفران پوشال خراسان

زعفران پوشال درجه یک خراسان

150 هزار تومان

5%

تخفیف
تخم مرغ محلی خراسان

تخم مرغ محلی درجه یک خراسان

5,500 تومان

5,225 تومان

مصرف محصولات طبیعی ضامن سلامتی است

امروزه بیشتر مواد غذایی به صورت صنعتی تولید می‏شوند و تخم مرغ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما درست مثل سایر مواد غذایی، تخم مرغ طبیعی نسبت به تخم مرغ صنعتی برتری‏های بی‏شماری دارد و برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید است. البته منظور از تخم مرغ ماشینی این نیست که این محصولات به روش‏های صنعتی تولید می‏شوند. منظور ما تخم مرغی است که در فضای بسته و توسط مرغ‏های هورمونی تولید می‏شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوتهای تخم مرغ محلی و ماشینی بپردازیم.

مرغ محلی و مرغ ماشینی

تخم مرغ‏های محلی ارگانیک از مرغ‏هایی به دست می‏آیند که در طول روز آزادانه در فضای آزاد پرسه می‏زنند و شب‏ها با خیال راحت و ایمن در سوله‏ها نگهداری می‏شوند. تفاوت اصلی بین تخم مرغ محلی و تخم مرغ ماشینی این است که تخم مرغ محلی بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی تولید می‏شود. به این معنا که رژیم غذایی این گونه مرغ‏ها از دانه‏های ارگانیک تشکیل می‏شود و برای تسریع رشد آنها از هورمون استفاده نشده است. تخم مرغ‏های ارگانیک درصد کم از فروش تخم مرغ را تشکیل می‏دهند و تولید تخم مرغ‏های ارگانیک در سال‏های اخیر با کاهش بسیاری روبرو شده است.

loading

تفاوتهای تخم مرغ محلی و ماشینی

با توجه به انواع مختلف تخم مرغ‏های محلی، صنعتی و ارگانیک، تشخیص اینکه کدام تخم مرغ خوشمزه‏تر است و کدامیک سالم‏تر، کار دشواری است. با این حال تخم مرغ‏های محلی و ماشینی تفاوتهای زیادی دارند که آگاهی از آنها باعث می‏شود راحت‏تر تصمیم بگیرید:

تخم مرغ ماشینی

در پرورش مرغ به صورت صنعتی بیشتر به افزایش سود توجه می‏شود تا آسایش و سلامتی مرغ‏ها. فریب جمله تخم مرغ تازه را نخورید. تخم مرغ تولید شده توسط مرغ‏هایی که دو سال بدون تحرک کافی در فضایی بسته نگهداری شده‏اند، هرچند تازه باشد، قابل مقایسه با تخم مرغ محلی نیست. مرغ‏های پرورشی در محیطی بسته و کوچک نگهداری می‏شوند و هر روز یکدیگر را زیر پا له می‏کنند. بعضی از آنها نیز به صورت جداگانه در قفس نگهداری می‏شوند و به ندرت حرکت می‏کنند. شاید به ذهن شما خطور نکرده باشد، اما این شرایط برای رشد باکتری و عوامل بیماری‏زا بسیار مناسب است.

loading

تخم مرغ محلی

مرغ‏های محلی در فضای آزاد زندگی می‏کنند و جایگاه مخصوص تخم‏گذاری دارند. این مرغ‏ها در معرض هیچگونه مواد شیمیایی یا هورمون قرار ندارند و در نتیجه مواد شیمیایی تاثیری روی کیفیت تخم مرغ ندارند. تخم مرغ محلی علاوه بر اینکه طعم بهتری دارد، نسبت به تخم مرغ ماشینی مغذی‏ تر هستند.

سلامتی رایگان به دست نمی ‏آید

با صرف اندکی هزینه بیشتر و خرید تخم مرغ محلی به جای تخم مرغ ماشینی، علاوه بر اینکه وعده ‏های غذایی خوشمزه ‏تری خواهید داشت، به حفظ سلامتی و شادابی بدن خود نیز کمک می‏کنید. اما از آنجا که تخم مرغ صنعتی می‏تواند شباهت ظاهری بسیاری نسبت به تخم مرغ محلی داشته باشد، بهتر است برای خرید این گونه محصولات به فروشگاه‏ های معتبر مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی طبیعت، ارئه کننده محصولات کاملا طبیعی و ارگانیک، انتخاب مناسب و مطمئنی برای تهیه تخم مرغ‏های محلی و ارگانیک است.

مقالات مرتبط

نظرتان را ثبت کنید

امتیاز شما به این مقاله :

دروازه پرداخت معتبر
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با آیدی پی

برای مشاوره و هماهنگی خرید (خرد - عمده - صادرات) تماس بگیرید.

پشتیبانی

پشتیبانی فروشگاه

سلام وقت بخیر، چه کمکی می تونم بهتون بکنم؟